O mně

Vzdělání v TCM: 

  • 2010 - 2014 TCM Institut: Škola pěti dovedností. Čtyřleté studium pro profesionální terapeuty TCM. Úspěšně zakončeno závěrečnou zkouškou. 
  • Vzdělání si neustále doplňuji s českými i zahraničními učiteli. Studium čínské medicíny je úkolem na celý život. Výběr ze specializovaných postgraduálních kurzů:  
    GU ZHENG a GUI ZHENG, Komplexní pojednání o osmi mimořádných drahách, Prostatické obtíže, Onemocnění štítné žlázy, Problematika kožních onemocnění, Omlazovací techniky obličeje v tradiční čínské medicíně, GUI GEN I (Dr. Jie Li), Využití klasických směsí pro léčbu ženských onemecnění (Dr. Jie Li), ad. 

Jsem členem Komory tradiční čínské medicíny a jsem tím vázána dodržovat veškeré etické i hygienické standardy. www.komoratcm.cz

Cesta k čínské medicíně pro mě byla náhodná, neplánovaná a překvapivá pro mě i moje okolí.. I když "holističtějším" pohledem jsem se k ní vlastně nasměrovávala od dětství. Jako malá jsem chtěla být lékařkou. Nicméně v 16 letech jsem poprvé v životě sama zakusila zdravotní problémy a západní medicína mi nepomohla. Pro idealistickou dětskou dušičku to bylo velké zklamání. Pochopila jsem, že je to všechno složitější, ztratila svoje dětské ideály a rozhodla se pro studium úplně jiného oboru. O to krásnější pro mě byla cesta zpátky k zájmu o lidské tělo a zdraví oklikou k čínské medicíně, ke které mně dostala potřeba pomoci se zdravotními problémy v rodině. Když jsem pochopila účinnost, nádheru a komplexnost, které obor skrývá, tak mě vtáhnul. Na čínské medicíně mi líbí, že je to obor nekonečně komplexní a mnohovrstevnatý, že se v něm terapeut může celý život rozvíjet a uplatňovat svůj intelekt i mnoho dalších poznaných i nepoznaných vrstev vlastní osobnosti.

Jazyky: 

angličtina, němčina